Marketing & PR Manager

POVESTEA NOASTRĂ!

Origin.md este reprezentantul oficial pe piața din Republica Moldova al mai multor mărci comerciale cu renume internațional. În prezent, din portofoliul nostru fac parte brandurile GEOX, Clarks, Skechers, PRIMIGI și Birkenstock.

Avem experiență de 20 ani în domeniul Fashion Retail. Produsele noastre sunt vândute în 5 magazine din Chișinău și pe un website modern, prin intermediul căruia putem ajunge la clienții din întreaga țară.

Ne propunem să devenim cea mai cunoscută reţea de magazine de încălţăminte de brand din Republica Moldova!

Obiectivele tale de bază:

  • Creșterea popularității brandului, astfel încât Origin să devină cea mai cunoscută rețea de încălțăminte de brand din țară.
  • Majorarea numărului de clienți ai magazinului online (origin.md).
  • Creșterea numărului de urmăritori pe social media și a vizibilității brandului în mediul online.

O parte din responsabilitățile tale:

  • Elaborarea strategiei generale de Marketing și PR.
  • Planificarea bugetului de Marketing și analiza eficienței lui.
  • Formarea și gestionarea echipei necesare pentru realizarea obiectivelor: content manager/ Google Ads/ SEO/ Designer/ Web Developer/ etc (full time/freelance).
  • Menținerea site-ului up to date.
  • Optimizarea/dezvoltarea user-friendly continuă a site-ului.
  • Administrare CRM site.
  • Elaborarea strategiei și content-planului pentru Social Media.
  • Setarea și gestionarea campaniilor publicitare pe Social Media / Google.
  • Administrarea paginilor pe social media.
  • Colaborarea directă cu Influenceri/ Lideri de opinie / alți parteneri.

Cerințe minime:

  • Studii superioare în unul din domeniile: Marketing/ Jurnalism şi Ştiinţe ale Comunicării
  • Experiență de minim 3 ani în digital marketing și SMM.
  • Gândire strategică și creativă.
  • Capacitatea de a analiza date și a interpreta statistici.
  • Cunoașterea limbilor română, rusă și engleză.
  • Experiență în copywriting.
  • Personalitate sociabilă și pozitivă (vrem să transmitem clienţilor și echipei energie bună).

Ce îți oferim:

  • Program de lucru full-time, dar flexibil (punem accent pe rezultat, nu pe timpul petrecut la birou).
  • Birou confortabil în centrul Chișinăului.
  • Reduceri generoase la toate produsele noastre.
  • Salariu competitiv + bonusuri din rezultatele obținute.

Dacă îți dorești să faci parte din echipa noastră, transmite CV-ul la adresa de email [email protected].

Te rugăm să menționezi funcția la care aplici și să oferi răspuns la întrebarea:

De ce crezi că ești potrivit(ă) pentru aceasta funcție?

Deci, pe scurt, așteptăm de la tine:

  • CV
  • Răspuns la întrebare

            P.S. Apreciem orice SHARE! Poate aveți prieteni care ar fi interesați de această oportunitate!

            Mulțumim!